Dojazd

Jacht cumuje w Marinie Sopot:

Molo, Plac Zdrojowy 2, 81-720 Sopot, Poland

Widok na marinę (kamera)

kontakt:  +48 518958514

info@yachtqueenb.pl

 

Zasady

Mile widziane małe zwierzęta (na pokładzie dostępny kapok dla milusińskich)

Płatność gotówką na miejscu, blikiem lub przelewem

NR RACHUNKU BANKOWEGO: 

02 1090 1098 0000 0000 0904 4207 (Santander)

 

Strona została stworzona przy wykorzystaniu kreatora stron www WebWave

Social Media

17 sierpnia 2022

Poranny spacer 

Drewniane molo w Sopocie to jedna z najpiękniejszych i najbardziej rozpoznawalnych atrakcji turystycznych w Polsce. To już ponad 100-letnie dzieło inżynierii i architektury, które przetrwało wojny, powodzie i upływający czas. Chociaż molo jest popularnym miejscem turystycznym, to rano, kiedy jeszcze nie ma tłumów turystów, to idealny czas na romantyczny i relaksujący spacer.

Historia drewnianego molo w Sopocie sięga początków XX wieku, kiedy to władze miasta postanowiły zbudować molo, które miało służyć jako promenada dla mieszkańców i turystów. Molo miało stanowić wizytówkę Sopotu, atrakcję turystyczną i punkt widokowy, z którego można podziwiać piękno nadmorskiego krajobrazu.

Pierwsze molo miało długość zaledwie 31 metrów i zostało zbudowane w ciągu jednego sezonu turystycznego. W kolejnych latach molo było rozbudowywane i modernizowane. W 1928 roku długość molo wynosiła już 512 metrów, a na końcu molo powstał słynny Dom Zdrojowy, który do dziś stanowi jeden z symboli Sopotu.

Mimo upływu czasu i wielu zmian, drewniane molo w Sopocie wciąż zachowuje swój urok i niepowtarzalny klimat. To miejsce, gdzie można poczuć ducha minionych czasów i odetchnąć od zgiełku miasta. Rano, gdy jeszcze nie ma tłumów turystów, można spokojnie spacerować po molo, ciesząc się widokiem na morze i nadmorskie krajobrazy.

To idealny czas na relaks i refleksję, na cieszenie się chwilą i odkrywanie piękna w prostych rzeczach. Molo w Sopocie rano to miejsce, które przypomina nam, że czasem warto zatrzymać się na chwilę, odpocząć i cieszyć się urokami natury.

Podsumowując, drewniane molo w Sopocie to nie tylko atrakcja turystyczna, ale także ważny element historii polskiej turystyki. To miejsce, gdzie można poczuć ducha minionych czasów i cieszyć się pięknem nadmorskiego krajobrazu. Rano, kiedy jeszcze nie ma tłumów turystów, to idealny czas na romantyczny i relaksujący spacer, który pozostawi niezapomniane wrażenia i piękne wspomnienia.