Drewniane molo w Sopocie to jedna z najpiękniejszych i najbardziej rozpoznawalnych atrakcji turystycznych w Polsce. To już ponad 100-letnie dzieło inżynierii i architektury, które przetrwało wojny, powodzie i upływający czas. Chociaż molo jest popularnym miejscem turystycznym, to rano, kiedy jeszcze nie ma tłumów turystów, to idealny czas na romantyczny i relaksujący spacer.

Historia drewnianego molo w Sopocie sięga początków XX wieku, kiedy to władze miasta postanowiły zbudować molo, które miało służyć jako promenada dla mieszkańców i turystów. Molo miało stanowić wizytówkę Sopotu, atrakcję turystyczną i punkt widokowy, z którego można podziwiać piękno nadmorskiego krajobrazu.

Pierwsze molo miało długość zaledwie 31 metrów i zostało zbudowane w ciągu jednego sezonu turystycznego. W kolejnych latach molo było rozbudowywane i modernizowane. W 1928 roku długość molo wynosiła już 512 metrów, a na końcu molo powstał słynny Dom Zdrojowy, który do dziś stanowi jeden z symboli Sopotu.

Mimo upływu czasu i wielu zmian, drewniane molo w Sopocie wciąż zachowuje swój urok i niepowtarzalny klimat. To miejsce, gdzie można poczuć ducha minionych czasów i odetchnąć od zgiełku miasta. Rano, gdy jeszcze nie ma tłumów turystów, można spokojnie spacerować po molo, ciesząc się widokiem na morze i nadmorskie krajobrazy.

To idealny czas na relaks i refleksję, na cieszenie się chwilą i odkrywanie piękna w prostych rzeczach. Molo w Sopocie rano to miejsce, które przypomina nam, że czasem warto zatrzymać się na chwilę, odpocząć i cieszyć się urokami natury.

Podsumowując, drewniane molo w Sopocie to nie tylko atrakcja turystyczna, ale także ważny element historii polskiej turystyki. To miejsce, gdzie można poczuć ducha minionych czasów i cieszyć się pięknem nadmorskiego krajobrazu. Rano, kiedy jeszcze nie ma tłumów turystów, to idealny czas na romantyczny i relaksujący spacer, który pozostawi niezapomniane wrażenia i piękne wspomnienia.

Poranny spacer 

17 sierpnia 2022

Social Media

Strona została stworzona przy wykorzystaniu kreatora stron www WebWave

Zasady

Mile widziane małe zwierzęta (na pokładzie dostępny kapok dla milusińskich)

Płatność gotówką na miejscu, blikiem lub przelewem

NR RACHUNKU BANKOWEGO: 

02 1090 1098 0000 0000 0904 4207 (Santander)

 

Dojazd

Jacht cumuje w Marinie Sopot:

Molo, Plac Zdrojowy 2, 81-720 Sopot, Poland

Widok na marinę (kamera)

kontakt:  +48 518958514

info@yachtqueenb.pl